Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Balık Ağı Fabrikaları

 

Balık ağı fabrikaları özellikle günümüzde balıkçılığın da gelişmesi ile beraber oldukça fazlalaşmıştır. Özellikle balıkçılığın ticarete dönüştüğü zamanlardan itibaren balıkçılık sektörü ile alakalı bir çok adımın atılması ile birlikte alet edevat ve malzeme bakımından da sektörde oldukça büyük gelişmelerin kapısı açılmıştır. Peki balık ağ nedir? Hangi alanlarda hangi balık ağı kullanılır yazımızın devamında bundan bahsedeceğiz.

BALIK AĞI NEDİR?

Balık ağı, balıkçılıkta kullanılan en yaygın malzemelerden bir tanesidir. Özellikle eski zamanlarda balık avlamak yalnızca beslenmek için yapılırdı. Fakat zaman geçtikçe balıkçılık en yaygın ticaret yollarından bir tanesi haline gelmiştir. Balık avlamanın beslenme için kullanıldığı zamanlarda balık avlamak  için yalnızca olta ve benzeri malzemeler kullanılmaktaydı. Fakat balıkçılık ticaret haline geldikten sonra balık ağları kullanılmaya başlanmıştır. Balık avlamada büyük balıkçı tekneleri kullanılmaktadır. Büyük balıkçı teknelerinde balık ağları ile beraber balık avlama gerçekleştir. Her balık türü için ayrı bir balık ağı kullanılmaktadır. Bunun sebebi her balığın türünün ve ağırlığının farklı olmasıdır.

Balık ağı fabrikaları genel olarak Karadeniz bölgesinde kurulmaktadır. Balıkçılığın en yaygın olduğu alanlar genelde Karadeniz bölgesi olduğundan dolayı en yaygın balık ağı fabrikaları Karadeniz bölgemizdedir.

EN İYİ BALIK AĞI FABRİKASI

En iyi balık ağı fabrikaları bölge bölge bulunmaktadır. Genel olarak yukarıda bahsettiğimiz gibi Karadeniz bölgemizdedir. Bu nedenle eğer balık ağı fabrikaları arasında seçim yapıyorsanız firma referanslarına dikkat etmelisiniz. Bir firmanın referansı ne kadar iyi ise ürünlerinin de o kadar iyi olduğunu unutmamalısınız.

Çeşit, uzun yıllardır sektör içerisinde olan öncü firmalardandır. Ürünlerimizde en dikkat ettiğimiz nokta profesyonel bir şekilde üretim yapmamız ve kalitedir. Kalite en önemli hususumuzdur. Bu nedenle ürünlerimizi kolaylıkla ve güvenle tercih edebilirsiniz. Balık ağı fabrikaları ve ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden inceleme yapabilir veya ilgili telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Yorum yazınız