Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Balık Ağı Üreticileri Türkiye

Ülkemiz avcılık ve hobi amaçlı olarak balık tutmak için elverişli bir ülkedir. Ülkemizin 3 tarafının denizlerle çevrili olması, tatlı su ve akarsu kaynaklarının bulunması da balık çeşitliliğini artırmaktadır. Balık ağı üreticileri Türkiye olarak ülkemizde faaliyet gösteren pek çok ağ firması bulunmaktadır. Su ürünleri avcılığının derinine inildiğinde tarihi bir olay olmakla birlikte bu gün de popüler halde yapılmaktadır. İnsanların karınlarını doyurmak için deniz mahsullerine yönelmesi ile birlikte balık tutmak için farklı aletler üretilmiştir. Balık ağı üreticileri Türkiye olarak farklı balık çeşitlerine uygun olarak ağlar imal edilmeye başlanmıştır. Geçmişse daha ilkel aletler ile avcılık yapılırken bunlar ok, mızrak gibi aletler olmuş ve teknolojik yenilikler ile birlikte bu aletler yerlerini balık ağına bırakmıştır.

Balık ağı üreticileri Türkiye tarafından sektöre kazandırılan farklı ağ konseptleri ile birlikte balık avlama konusunda da yeni bir devir açılmıştır. Bu yenilikler aynı zamanda avlanma tekniklerinde de farklılıklara sebep olmuştur. Oltaların yanı sıra açık denizlere açılmak ve daha çok balık tutmak için çeşitli göz aralıklarına ve uzunluklara sahip ağlar imal edilmiştir. Balık ağı üreticileri Türkiye olarak imal edilmiş pek çok ağ çeşidi bulunmaktadır. Bu ağlar tercih edilirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus hangi balık türünün avlanmak istediğidir. Balıkların büyüklüklerine göre ağlarda bulunan göz aralıkları ayarlanmaktadır. Örneğin palamut yakalayan bir ağ ile hamsiyi yakalayan ağ aynı ebatta değildir.

 

Balık Ağı Üreticileri Tarafından Üretilen Ağ Çeşitleri

Balık ağı üreticileri Türkiye tarafından;

  •          Fanyalı ağ
  •          Fanyasız ağ
  •          Sürütme ağlar
  •          Çevirme ağları
  •          Serpme ağlar
  •          Sabit ağlar

Gibi üretilen pek çok ağ çeşidi bulunmaktadır. Balık ağı üreticileri Türkiye tarafından üretilen bu ağların her iç suda kullanılmayacağını da belirtmek gerekiyor. Aslında hepsi kullanım amacına göre isimlendirilmiştir. Bu ağların hangi sularda kullanılacağı ve hangi şartlara sahip olacağı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Üreticiler de bu kriterler dahilinde imalat ve satışlarını yapmaktadır. Ayrıca bu ağların dışında balık avı için farklı bir ağ çeşidi kullanmanın da yasal yaptırımları bulunmaktadır. Hangi balığı avlamak istediğinizi bakanlık il müdürlüklerine ileterek ağ türü hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Hızlı İletişim : 0212 426 71 71 

Yorum yazınız