Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Balık Ağı Çeşitleri Nelerdir?

Balıkları yakalamak için balık ağları kullanılır. Yüksek kaliteli ve dayanıklı naylon ipten yapılmış bu ağlar eşsiz bir olta takımıdır. Her tür balık için tasarlanan balık ağı ayrıca ayarlanabilir ağ açıklıkları ile donatılmıştır. Net fiyatlar balık avlama mevsimine göre değişmektedir. Balık türüne göre farklı ağırlık ve yapılara sahip olan ağın mükemmel dayanıklılığı vardır. Bu ağlar, hafif ve taşıması kolaydır. Aynı zamanda çok delikli bir tasarıma sahiptir. Balıkçıların kolayca alabilmesi için net fiyatlar uygun bir şekilde satışa sunulmaktadır. Bu açıdan çeşitleri, deniz balıkçılığı, serpme, misina ve kalkan balık olarak farklılaşmaktadır.

 

Balık Ağı Nedir?

Balık ağı seçimi balık avlarken en önemli detaylardan biridir. Bu açıdan balık ağı seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır. Balık ağları çok çeşitlidir ve özel olarak üretilmiştir. Genellikle balık ağı çeşitleri, avlanacak balığın türüne göre belirlenir. Kefal ağları genellikle balık ağlarına takılır. Bu avlar derin denizlerde gerçekleşir. Bu av sırasında önceki tekneler arasında balıklara ağlar atılır. Bu avlanma yönteminde balığın yakalandığı alan balıkçılık sektörünün başarısı için oldukça önemlidir. Bu aşamada, fileyi kullanarak denize doğru atmanın doğru yolu için deneyim gereklidir. Öte yandan, serpme ağ modellerinin kullanımı zordur ve kaliteli malzemelerden yapılmış ağların kullanılması çok önemlidir. Aksi takdirde ağlar daha hızlı birleşebilir ve istenilen performansı elde edemeyebilirsiniz.

 

Serpme Ağ Modelleri

Serpme ağlar, günümüzde en popüler balıkçılık yöntemlerinden biridir. Naylon iplik desenleri tipik olarak gerilmiş ağlar için kullanılır. Elbette bu modeller aşınmaya dayanıklı ve her zaman kullanılabilir olma avantajına sahiptir. Yaygın olarak kullanılan bir serpme ağ modeli, 15-18 mm mesafede 6-7 iplik numarası ile elde edilir. Öte yandan, balık avı için bu ağlar, derin denizlerde kullanılan bir modeldir. En önemli özelliği ise iki parçayı örerek birleştirmesidir. Bu çeşitlerden hangisinin tercih edileceği ve kullanılacağı, balık tutma alışkanlıklarınıza ve yakaladığınız balık türüne bağlıdır. Bu açıdan tutmak istediğiniz balık türünü belirdikten sonra bir balık ağı modelini tercih edebilirsiniz.

 

Hızlı İletişim : 0212 426 71 71 

Yorum yazınız