Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Balık ağı nedir?

Balık ağı nedir adlı makalemizde sizler için oldukça faydalı bilgileri sunmak adına yazımıza hep birlikte başlayalım; İlk olarak balık ağı bölgelerimizde özellikle de Karadeniz bölgesinde açık denizlerde bulunan balıkların çok daha kolay bir şekilde avlanması adına balıkçılara ve balık tutmayı hobi haline getirmiş avcılara oldukça büyük yardımda bulunur. Ortalama bir boyutta ki oltanın tutacağı balık sayısı düşük rakamlardayken balık ağları sayesinde mevsiminde ve doğru atış ile oldukça fazla balık avlamanız mümkün durumdadır. Aynı zaman da meslek adına kullanılan ağların ticaret alanı ne kadar geniş ise elde edilecek balık sayısı daha fazla olmak zorundadır. Bu nedenle ölçü olarak çok büyük ağlar kullanılır.

Balık ağlarının kullanım şekilleri

Balık ağlarının genel kullanım şekilleri tercih etmiş olduğunuz balık ağının modeline, enine ve ağırlığına göre değişkenlik gösterebilen etkenler arasındadır. Gözlemler sonucu balık avı için en dayanıklı ağlar satın alınabilir. Balık avlamak için kullanılan malzemeler ağlar ile de sınırlı değildir. Çeşitli materyaller ile de avlanabilir. Olta ve zıpkın bunlardan bir tanesidir. Fakat eğer sizler bu işi meslek adına yapıyor ve balıkları fazla fazla avlamak istiyor iseniz balık ağı modellerini tercih etmeniz gereklidir. Aksi takdirde isteğiniz dışı oluşan durumlar sizleri sıkıntıya düşürebilir.

Balık ağı fiyatları

Balık ağı fiyatları tercih etmiş olduğunuz balık ağı firmasının kalite yapısına göre değişkenlik gösterebilen etkenler arasında sık olarak yer alır. Fakat eğer bir kere alıp temiz kullanmak istiyorum diyor iseniz kalite bakımından üst düzeylere ulaşabilmiş ve bu konuda tecrübe sahibi olan firmalardan hizmet almanız gereklidir. Hangi fabrikanın daha iyi olduğu ürünlerinin kalitesine ve çalışma şartlarına, bunun dışında fabrikalardaki makinelere göre değişir. En iyi seçimi yapabilmek için iyice gözlem yapmak gerekir.  Bu neden ile araştırma yaparken kaliteli firmalara bakmanızı öneririz. Bizler gücümüzü teknolojiden alarak çalışmalarımıza son hız devam ediyoruz. Detaylı bilgi, Soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Yorum yazınız