Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Balık Ağı Seçimi Nasıl Olmalı?

Balıkçılık malzemeleri ve balıkçılık sektörü, sanayinin ve gelişmesi ile her geçen gün olumlu anlamda ilerleme kaydetmektedir. Ülkemizde, yıl içerisinde her ay belirli balık avları büyük balıkçı tekneleri ve ekipler tarafından gerçekleştirilmekte ve denizden sofralarımıza gelmektedir. Sağlık açısından da oldukça büyük öneme sahip olan balıkların avlarında kullanılan malzemeler yukarıda da bahsettiğimiz üzere gelişerek balık avını daha pratik ve kolay hale getirmektedir.

Yüzlerce çeşidi bulunan balıkların avlarında kullanılan av malzemeleri bu anlamda değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla balık avında kullanılan balık ağları, oltalar ve benzeri malzemeler değişmektedir. Peki doğru balık ağı seçimi nasıl olmalıdır? Blog yazımızda buna değineceğiz.

 

Doğru Balık Ağı Seçimi ile Doğru Av

Öncelikle bahsetmemiz gereken konu balık ağlarının temelde düğümlü ve düğümsüz olarak ikiye ayrılmasıdır. Kullanılacak balık ağı çeşidinin düğümlü veya düğümsüz olmasına karar verilebilmesi için avlanacak olan balık türünün ve avlanılacak alanın iyi bir şekilde analiz edilmesidir. Bunun yanı sıra göz aralıkları da bu anlamda büyük önem arz eder. Tekir, hamsi gibi deniz balıkları, baraj ve göllerde yaşayan balıklar için genellikle düğümlü olan balık ağlarının tercih edilmesi gerekir. Ancak bu tür balıkların düğümsüz ağ türünde de toplanması mümkündür.

Avlanılacak olan alan ve balık türünün yanı sıra balık ağı seçiminde firma faktörü çok önemlidir. Kalitesiz iplikler ile üretimi sağlanan balık ağı çeşitleri deniz, baraj ve göl gibi alanların doğal yapılarına karşı dayanıklılık geliştirmemekle beraber, balıklar tarafından gelecek olan darbeler karşısında da dayanıklılık gösteremezler. Dolayısıyla edineceğiniz balık ağı işlevini yitirir. Bu nedenle doğru bir av için ağ edinmek istiyorsanız firma seçimini iyi bir şekilde yapmalısınız.

 

Balık Ağında Çeşit Kalitesi

Balık ağı üretiminde lider olan firmamız, yılları aşkın tecrübesi ile üretimlerini son kalite iplik ve malzemeler ile gerçekleştirmektedir. Ürünlerimizin her biri ultra dayanıklı ve uzun vadeli kullanıma uygundur. Uygun fiyatlı ve kaliteli bir balık ağı ile avlanmak için bizlerle iletişime geçerek en uygun balık ağı çeşidiniz edinebilirsiniz.

Yorum yazınız