Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

En İyi Balık Avlama Teknikleri

Balık avlamak, oldukça standart ve kolay olarak görünse de aslında balık avlamanın birçok çeşidi ve balık avlanan alana göre değişen yöntemleri mevcuttur.  Balık avlama denince akla ilk gelen malzeme oltadır. Balık ağları da balık avlamada kullanılan en bilindik malzemelerdendir. Fakat balık avlama işlemi her zaman yalnızca tek bir olta ve balık ağı ile mümkün olmamaktadır. Bu yazımızda alana göre en iyi balık avlama yöntemlerine değineceğiz. Yöntemler arasında en çok kullanılan iki çeşit vardır. Bunlar;

  •          Jigging tekniği
  •          Serpme tekniği

Olarak sıralanır.

JIGGING TEKNİĞİ: Jig kullanımındaki amaç daha derin sularda avcı balıkları kandırarak sahteye atlamalarını sağlamaya verilen balık avlama yöntemidir. Bunun içinde belli başlı teknikler uygulanmaktadır. Su dibinden yukarı doğru bazen 2 metre bazen de 2 karış çekip salarak ve çekme esnasında oltayı ara ara sağa sola kıvırarak gerçekleştirilir. Bir ağırlık hissedildiğinde de balığın atladığını anlayıp sert bir tasmalama işlemi ile yakalama yapılır.

 

SERPME TEKNİĞİ: Bu av stilinde balık ağları kullanılmaktadır. Öncelik kullanım alanlarına göre doğru ağlarla donatılmış serpme modeli tespit etmekle başlar. Atılacak yerin derinliği, su altı yapısı gibi faktörleri göz önüne alarak farklı şekillerde örülmüş modellerden birini seçebilirsiniz. Bu yöntemde ağın bir kısmı suya bırakılır, arta kalan kısımları da 2 elle sıkıca kavranır. Bu adımdan sonra ise balıkları ürkütmeden bekleme süreci başlar. Balıklar yakın konumdan geçmeye başladıklarında ağlar, balıklar altta kalacak şekilde suya fırlatılır.

 

Daha birçok yöntemi bulunan balık avlama işlemleri sabır ve doğru malzeme kullanımı gerektirir. Çeşit olarak ürettiğimiz her malzeme üstün kalitedir. Zaman içerisinde aşınma, kırılma, kopma ve benzeri durumlarla karşılaşmanız mümkün değildir. Dış etkenler de ağlara zarar vermez, uzman ekibimiz ve üretim aşamasındaki her işçimiz özenle fabrikalarımızda hizmetinizdedir.

 

İstenilen ölçülerde ve örülme aralıklarında balık ağları sipariş edebilir, hızlı teslimat ve güvenli paketleme hizmetimizle uzun vadede kullanabileceğiniz, hem hobi hem de ticaret alanında yapacağınız balık avları için firmamızı tercih edebilir, güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 

Hızlı İletişim : 0212 426 71 71 

Yorum yazınız