Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Naylon Balık Ağı Üretiminin Önemi

Balık ağları geçmiş yıllarda doğal olan maddelerden imal edilmekteydi. Cumhuriyet döneminde kurulan fabrikamız ağ üretiminde pek çok materyalden yararlanıyordu. Fakat sentetik iplerin pek çok sektörde kullanılması ile birlikte balık ağlarda da bu ipliklerin kullanımı yaygın bir hale geldi. Naylon mukavemeti yüksek bir sentetik olması sebebi ile sektörümüze hızlı bir giriş yaptı. Naylon balık ağı üretiminin önemi için hazırlamış olduğumuz bu içerikte aklınıza takılan pek çok sorunun cevabını da bulabilirsiniz. Naylon balık ağı üretiminin önemi konusuna değinmeden evvel bu ipliklerin özelliklerinden bahsetmek gerekiyor. Naylon olarak bilinen poliamid iplikler sentetik liflerden oluşmaktadır ve aynı zamanda giyim sanayisinde çok fazla kullanılmaktadır.

Naylon balık ağı üretiminin önemi çok büyüktür. Çünkü balık ağlarının uzun ömürlü ve dayanıklı olması ağ üzerindeki başarı açısından da önemli olacaktır. Bir dayanıklı değilse ve av esnasında koparsa balıkçılar da elleri boş dönecektir. Tatlı ve tuzlu sulara karşı sürekli olarak maruz kalan bu ağlar dayanıklı olmazsa çürürler ve ömürleri de kısa olur. Naylon balık ağı üretiminin önemi ipin taşıdığı özellikler bakımından büyüktür.

  •          Naylon adı verilen bu ipliklerin elastikiyetleri son derece iyidir.
  •          Aşınmaya karşı direnç göstermektedir.
  •          Sürtünmelere karşı dirençlidir.
  •          Temizliği kolaydır.

Farklı amaçlar için kullanılan bu ipliklerin dayanıklı ve uzun ömürlü olması onları balıkçılık sektörünün de göz bebeği yapmıştır.

Naylon balık ağı üretiminin önemi çok büyüktür. Farklı kalınlıkları, renk ve örgü biçimleri bulunan bu ipler kolay bir şekilde şekil alır ve ağ üretimi de kolay olur. 6.6 ila 6 naylon çok fazla kullanılmaktadır. Aşırı derecede yüksek mukavemetli olan bu ipliklerin yaylanma özelliği iyidir ve farklı noktalara kolayca atılabilirler. Rutubet almadığı için kısa sürede kurur ve muhafaza edilebilir. Yağ gibi kimyasallara karşı dirençli olan Naylon balık ağı üretiminin önemi bu sebeple önemlidir. Özellikleri ile dikkat çeken naylon ipliklerden ağ üretimi yapan ülkemizin ilk fabrikası olmaktan gurur duyuyoruz. Sizler de ağ temini için firmamız ile iletişime geçebilir, son derece dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlere sahip olabilirsiniz.

 

 

Yorum yazınız