Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Balık Ağı Neden Yapılır, Hammaddeleri Nelerdir?

Türkiye’de balık ağı üretiminde öncü olan 7 firma içerisinde yılda toplam 3500 ton üretim kapasitesinin %25’ini oluşturarak ilk sırada olan firmamız geçmişten bu yana kaliteli balık ağı üretiminde liderdir.

Balık avlamak denince akla ilk gelen malzemelerden olan balık ağları, çeşitli yöntemler kullanılarak yapılan ile balık avlamalarda özellikle büyük ticaret gemileri tarafından kullanılmaktadır. Ülkemizde balıkçılığın ana bölgelerinden olan Karadeniz bölgesindeki büyük balık ticareti gemilerinin kullandığı balık ağları, oldukça kaliteli malzeme ve materyallerden üretilerek dış etkenlere ve deniz içi etkenlere dayanıklı olarak üretilmektedir.

 

BALIK AĞININ HAMMADDELERİ NELERDİR?

Balık ağı üretiminde en çok kullanılan sentetik materyal poliamid (naylon) dir. Fabrikaların ihtiyacı olan elyaf hammaddeleri bakımından, özellikle poliamid elyaf hammaddesi Türkiye’de üretimi yapılmayan bir hammaddedir. Bu nedenle bu hammaddeler yurt dışından ithal edilmektedir. Hammadde olarak lif şeklinde alınan poliamid’i (naylon) ithal ettiğimiz ülkelerin en başında Almanya yer almaktadır. Bunun yanı sıra Rusya, Uzakdoğu ülkeleri, Hindistan ve İran da hammadde ithal ettiğimiz ülkelerdendir. Ayrıca, çeşitli monofilament (misina) ve polietilen hammaddeleri de genellikle Fransa, Hindistan ve Uzakdoğu ülkelerinden ülkemize gelmekte ve firmamızla buluşmaktadır.

Hammadde alımından üretimin her aşamasında firma olarak son teknoloji makineler kullanmaktayız. Tüm balık ağlarımız ve diğer tüm ürünlerimiz üst düzey fabrika ortamlarında üretilmektedir. Uzman ekibimiz üretimin başından sonuna kadar her aşamasını takip ederek dayanıklı ve kaliteli balık ağı üretimini gerçekleştirmektedir. Doğru ve kaliteli hammaddeler ile üretilen balık ağı çeşitleri her balık avlama çeşidine göre özel olarak üretilmektedir. İsteğe bağlı olarak özel ölçülerde veya özel ölçülerde sipariş verilebilir.

Balık ağı fiyatları genel olarak ölçülere göre değişir. Bu nedenle fiyatı belirleyecek ilk unsur talep ettiğiniz ölçülerdir. Bunun yanı sıra çeşitleri de balık ağı fiyatı belirleme konusunda belirleyici unsurdur. Kaliteli ve uygun fiyatlı balık ağı için web sitemizde araştırmalar yapabilir ve ürünlerimize göz atabilirsiniz.

 

Hızlı İletişim : 0212 426 71 71 

Yorum yazınız