Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Balık Tutmanın Sağlığa Faydaları

Dışarıda hem ailenizle vakit geçirip hem keyif almak istiyorsanız tercih edebileceğiniz etkinliklerden biri olan balık tutmak, uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Balık tutmanın sağlığa faydaları da bitmek tükenmek bilmez. Pek çok kişi için balıkçılık bir teknede ya da bir bankta oturup beklemek anlamına gelir. Ama bundan çok daha fazlasıdır. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak sizi zinde tutar. Stresinizi azaltıp, sizi forma sokar ve dışarıda olmanın tadını çıkarmanızı sağlar.

Dışarıda hem eğlenip hem de kalori yakmak istiyorsanız balığa çıkın. Pek çok kişi için balıkçılık bir teknede ya da bir bankta oturup beklemek anlamına geliyorsa da ama bundan çok fazlasıdır. Balıkçılığın belirgin olmayan faydalarından biri, egzersiz yapmak için harika bir yol olmasıdır. Akıntıya karşı ya da uzak bir göl kıyısında yürüyüş yaparak balık tutmaya çalışıyorsanız spor salonuna gitmeden egzersiz yapmışsınız demektir. Bir sabah veya öğleden sonra balık avı sırasında, spor salonuna gitmeden de 1500 kaloriye kadar yakmış olabilirsiniz.

Vücut direncinizi artırmak için, haftada 2 defa omega-3'ten zengin, sağlıklı protein kaynağı balık tüketin diyen uzmanlar da sıklıkla balık tüketiminin önemini vurgulayan açıklamalar yapmaktadır. Balık tutmanın sağlığa faydaları, saysak bitmez tükenmez.

Özellikle son yıllarda artan organik beslenme ve doğal yaşam isteği insanlar üzerinde birçok etki bırakmakta ve böylelikle doğamıza dönmemizi sağlamaktadır. Birçok kişi tarafından tercih edilen bu besin, omega 3 bakımından zengin olduğu gibi avlanma esnasında da vücudumuza birçok katkı sağlamaktadır.

Sabah erken kalkmayı gerektiren ve birçok hareketi beraberinde sağlayan balık tutma aktivitesi, ülkemizde genellikle geçim kaynağı olarak kullanılsa da bu işi zevk için yapan avcılar da bulunmaktadır.

Doğru avlanmanın yanı sıra balık avında bilinçli olmak ve balık ırklarını da tanımak hem sağlığınız açısından hem de türün devamlılığı açısından önemli faktörlerdir.

Yenilebildiği takdirde balığın kılçıkları, kafası ve kuyruğu kalsiyum bakımından oldukça zengindir. Özellikle hamilelikte ve kemik erimesinde çok faydalıdır. Balık tutmanın sağlığa faydaları gibi balık yemek de insan vücuduna birçok katkıda bulunuyor.

 

 

Yorum yazınız