Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Geçmişten Günümüze Balık ağı

Balık tutmak geçmişten günümüzde gelişerek gelen hobi ve beslenme aynı zamanda ticaret alanıdır. Durum böyle olduğunda balık avlamada kullanılan malzemelerin üretimleri de aynı oranda yapılmaktadır. Balık avlamak için birçok malzeme kullanılsa da 3 alanda da en çok kullanılan balık avı malzemelerinden olan balık ağı, geçmişten günümüze yukarıda bahsettiğimiz gibi gelişerek gelmiştir. Özellikle üretim aşamasında kullanılan makine, malzemeler ve denetlemeler bu konuda oldukça büyük önem arz etmektedir.

Özellikle günümüzde balıkçılık sektöründe oldukça sık olarak kullanılan balık ağı, büyük oranda güvenliği ve daha iyi avlanmayı sağlamaktadırlar. Karadeniz bölgemizde oldukça aktif bir şekilde devam eden balıkçılık o bölgeden talep olmasını da ayrıca meydana getirmektedir.

Balık ağı seçimi yapmadan önce, balık ağınızı hangi bölgelerde hangi balıkları avlamak için kullanacağınızı iyi bir şekilde analiz edip belirlemeli daha sonra araştırma ve alışveriş yapmalısınız. Çünkü her balık için aynı ağ çeşidi kullanılmamaktadır. Firmamız, balık ağı üretim kapasitesi en yüksek balık ağı firması olarak zirvedeki yerini korumaktadır.

Balık ağı hammaddelerinin bazıları yurt dışından gelen hammaddelerdir. Üretim aşamasında kullanılan profesyonel ve son kalite makineler doğru denetimle birleşerek kaliteli ve uzun vadeli kullanım imkanı sağlayan ağlar üretilmesini kolaylaştırmaktadır.  Üretimimizde kullanılan tüm hammaddeler genel standartların üzerinde performans sunan ağlardır. Özellikle tuzlu suyla çok fazla temas halinde olan ve bu durumda aşınmaları kolay olan ağların bu problemi de kaliteli üretim ile ortadan kalkmaktadır.

 

Balık ağı fiyatları

Balık ağı yapımında ne kadar kaliteli ürün kullanılırsa fiyat aynı oranda artacaktır. Bunun yanı sıra balıkçılığın yaygın olduğu bazı mevsimlerde de fiyatlar değişmektedir. Genel olarak balıkçılık sektöründe kullanılan ağlar oran olarak daha büyük olduklarından dolayı ve avlanan balıkların miktarı çok olduğundan dolayı sağlamak zorunda oldukları için oldukça mukavemetli malzemelerin kullanılması gereklidir. Bu nedenle de balıkçılık sektöründe kullanılan ağların fiyatı normallerinden biraz daha pahalı olabilmektedir. Kısaca kullanılacak alana göre balık ağı fiyatlarının artması veya düşmesi söz konusudur.

 

Hızlı İletişim : 0212 426 71 71 

Yorum yazınız