Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

İstavrit Ağı

İstavrit ağı balıkçılık alanlarında kullanılan en belirgin malzemelerden bir tanesidir. Balık tutmak için çeşitli melzemeler mevcuttur fakat ağlar en fazla kullanılan balıkçılık malzemelerinden bir tanesidir. Artık günümüzde ağlar oldukça fazla halde satılmaktadırlar. Özellikle balıkçılığın gelişmesi ve daha büyük iş alanlarının oluşması ile fileler daha sık kullanılmaya başlanmıştır.

Fileler oldukça kuvvetli ve mukavemetli yapıları ile deniz ürünleri için oldukça uygunlardır. Özellikle suyun şartlarına karşı oldukça uygun bir koruma sağlarken bir yandan da daha fazla balık avlamak için destek sağlamaktadır. Bu nedenle eğer balıkçılık işi ile uğraşıyorsanız veya büyük balıkçı teknelerinde balık avlıyorsanız mutlaka bir balık
ağı ya da istavrit ağı edinmelisiniz.

 

İstavrit Ağı Nerelerde Kullanılır?

Büyük balıkçı teknelerinde kullanılmaktadır. Büyük balıkçı teknelerindeki ürünler dış etken olarak bir çok faktörden kötü bir biçimde etkilenebilirler. Hatta bazı durumlarda güneşli ve benzeri gibi olumlu sandığınız hava koşulları dahi balıklarınızı kötü ve olumsuz anlamda etkileyebilir.

İstavrit ağı bu gibi durumlara tamamen engel olurken maddi açıdan da kendinizi güvenlik altına almanızı sağlamaktadır. Çünkü istavrit ağı ve benzeri birçok ağ uzun yıllar kullanıma uygun ağlardır. Balık ağları belirli aralıklar ile örülen ve isteğe bağlı olarak ölçüleri veya renkleri değişebilen filelerdir.

 

istavrit-agi

 

Ülkemizde eskiye göre artık daha fazla ağ fabrikası bulunmaktadır. Bu ağ fabrikaları sürekli olarak seri üretimdelerdir. Buna bağlı olarak filelerin de kalitesi bununla aynı oranda artarak yükselme içerisine girmiştir. Artık daha kaliteli ipliklerle üretilmektedirler.

Fakat yine de istavrit ağı veya diğer tür ağlar arasında seçim yaparken mutlaka dikkat etmeniz gereken durumlar vardır. Seçtiğiniz ağ fabrikasının kaliteli olduğunu tespit etmek ve emin olmak bunlardan en önemli olanlarıdır. Bir balık ağı seçmeden önce üretimleri hangi fabrikalarda hangi şartlar altında ve nasıl gerçekleştirdiklerini öğrenmek sizin için daha olumlu bir yaklaşım olacaktır. Bu nedenle bir file seçimi yaparken mutlaka dikkatli davranınız.

İstavrit ağı fiyatları genel olarak filelerin ölçülerine ve örülme aralıklarına göre değişkenlik göstermektedirler. Büyük balıkçılık gemilerinde daha geniş fileler kullanılırken küçük alanlar için daha ufak fileler tercih edilmelidir. Fileler genel olarak ürünlerinizi yağmur, kar, dolu veya fazla güneş ışınlarından koruyarak herhangi bir zarara uğramalarını büyük oranda engelleyerek üstün düzey güvenlik sağlarlar. İsteğinizde göre filelerinizi renkli olarak da tercih edebilirsiniz.

Firmamız uzun yıllardan beri ağ üreten bir firmadır.İnternet sitemiz üzerinden inceleme yapabilir ve bizleri güvenle tercih edebilirsiniz.  

Yorum yazınız