Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Palamut ağı

Palamut ağı balıkçılıkta en yaygın kullanılan ağlardan bir tanesidir. Genel olarak balıkçılıkta kullanılan ağlar balıkların türüne göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenden dolayı da birçok farklı balık ağı günümüzde kullanılmaktadır. 

Balıkçılık kavramı aslında oldukça eskiye dayanmaktadır. Eskiden insanlar balık avlamayı yalnızca beslenme amaçlı yapıyorlardı. Fakat artık günümüzde balıkçılık tamamen ticaret amaçlı yapılmaktadır. Balık ticareti çok uzun zamandır yapılan bir ticaret yöntemidir. Balık avlama mevsimi geldiğinde büyük balıkçı tekneleri özellikle Karadeniz bölgemizde sık olarak meydana çıkmaktadır. Balıkçılıkta kullanılan birçok malzeme ve materyal yer almaktadır. Bunlar da kullanım alanlarına göre değişim göstermektedir. 

Olta kullanımı balıkçılığı hobi haline getirmiş insanlar tarafından kullanılmaktadır. Zıpkın ve benzeri materyaller de daha çok hobi alanında kullanılmaktadır. Fakat fileler tam olarak ticaret alanında kullanılmaktadırlar. Ticaret balıkçılığında avlanan balık miktarı oldukça fazla olduğundan dolayı ağlardan yardım alınmaktadır. 

KALİTELİ BALIK AĞI NASIL OLMALIDIR?

Kaliteli bir balık ağı veya palamut ağı edinmek istiyorsanız öncelikle bir firma arayışına geçmelisiniz. Genel olarak kaliteli balık ağlarının tamamen mukavemetli ipliklerden üretiliyor olması gerekmektedir. Mukavemetli ipliklerden üretilen pamalut ağı, sertsu ve hava koşullarına oldukça büyük miktarda duyarlı ve dayanıklıdır. Bu nedenle seçtiğiniz ağın mutlaka mukavemetli ipliklerden üretiliyor olmasına özen göstermelisiniz. 

PALAMUT AĞI FİYATLARI 

Palamut ağı fiyatları genel olarak ağ ölçülerine ve firma türüne göre değişiklik arz eden bir durumdur. Her firmanın kendi çalışma ve ücret politikası olduğundan dolayı değişiklik gösterebilir. Bunun yanı sıra fiyat belirleme konusunda önemli olan diğer unsurlardan bir tanesi ise ölçülerdir. Ölçüler ne kadar geniş ve uzun olur ise fiyat da o oranda artacaktır. Bu nedenle istediğiniz fileye karar verip ondan sonra bir alışveriş yapmalısınız.

Yorum yazınız
Yorumlar
30.10.2020 13:39
Palamut ağı fiyatları adı altında ki bu sayfada hiç bir fiyat yok sayfa bakılsın diye tıklanma sayısı yüksek olsun diye insanları kandırıyorsunuz sahtekarlık yapıyorsunuz