Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Tirsi Ağı

Tirsi ağı, tirsi balığı avında kullanılan bir ağ çeşididir. Tirsi balıkları İlkbahar dönemlerinde ülkemizin Marmara bölgesine iniş yaparken su olarak sığ suları tercih etmektedirler. Birçok tirsi balığı dere ağızlarında, berrak, temiz ve sığ yerlere yumurtalarını bıraktıktan sonra kıyılardan tamamen açılırlar. Tirsi balıkların hepsi yumurtalarını sığ yerlere bırakmamaktadır. Bazı tirsi balıkları yarı tuzlu düz yataklı derelere yumurtalarını bırakmaktadır. Tirsi balıkları oldukça yüksek oranda hareketli ve zeki hayvanlardır. Tirsi balığını avlamaya çıkıldığı günlerde bu özelliğe dikkat edilmesi gerekmektedir. Aydınlık ve güneşli günler de tirsi avlamaya çıktıysanız onu derinler de aramanız gerekecektir. Kapalı günler de ise su yüzeyin de çok rahat bulabilirsiniz.

 

Tirsi avı

Tirsi ağı ile tirsi balığı avlama tekniği oldukça kolaydır. Uygun düzeyde bir tirsi ağı ile tekneden balık avını gerçekleştirebilirsiniz. Yassı biçimde olan tirsi balıkları elips şeklindedir ve ringaya benzemektedir. Yandan bakıldığında gövdesi yüksektir. Kafası ve gözleri biraz irice, ağzı ufaktır. Büyük tirsinin çenelerinde diş yoktur. Üst çenesi orta çizgide girintili, alt çene ileriye doğru çıkıntılıdır. Solungaç kapaklarında etrafa ışın gibi yayılan hafifçe kabarık çizgiler görülür. Sırtı koyu mavi ve yeşilimtırak, yanları gümüşümsü, karnı ise beyazdır. Dişli tirsinin her iki yanında yedi-sekiz adet siyahımsı benek görülür. Yanal çizgi çok belirgin değildir. Büyük tirside ise ancak bir tek benek olabilir. Boylarının dışında bu iki türü birbirinden ayıran diğer bir unsur da solungaç yanındaki yapraklardır. Büyük tirside seksen-yüz yirmi, dişlide ise kırk-altmış adet yaprak bulunur.

 

Tirsi ağı fiyatları

Tirsi ağı fiyatları firmadan firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat belirlemedeki en önemli unsur ağlarınızın ölçüleridir. Bu nedenle ağ ölçülerinizi belirlemeli ve ondan sonra balık ağı fiyatları konusunda araştırma yapmalısınız. Ağlar, isteklerinize bağlı olarak geniş veya dar örülme aralıklarında olabilmekte ve özel istek üretimler de gerçekleştirilebilmektedir. Seçtiğiniz balık ağının mukavemetli iplikler kullanılarak üretiliyor olduğundan emin olmanız, uzun vadeli kullanım sağlamaları açısından oldukça önemli bir husustur. İyi bir tirsi ağı bulmak için kapsamlı araştırmalar yapmanız gerekmektedir.

 

Hızlı İletişim : 0212 426 71 71 

Yorum yazınız