Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Türkiye'de Balık Ağı Üretimi

Ülkemizde uzun senelerdir icra edilen bir meslek olan balıkçılık, pek çok insanın geçim kaynağı olmakla birlikte denizlerimizdeki canlılardan en iyi biçimde faydalanmamızı da sağlamaktadır. Balık avında kullanılan bir pek çok ağ çeşidi mevcuttur. Hamsi ağı ve istavrit ağı bunlardan yalnızca birkaçıdır. Türkiyede Balık Ağı Üretimi işlerini en iyi biçimde icra etmektedirler.

 

Yıl içerisinde av sezonu sırasında verimli bir biçimde icra edilen balıkçılık, doğru biçimde yürütüldüğünde deniz canlılarında soy tüketimi önlenmekte ve gelecek nesillere de aktarılarak korunmaktadır.

 

Palamut balığının büyüğü olarak bilinen torik, doğru biçimde ve mevsiminde avlanıldığında bir hayli besleyici ve önemli bir balık türüdür.

 

Akdeniz ve Karadeniz’de bolca bulunan torik, hemde Atlas Okyanusu’nda da bulunur. Boyları bir metreye ulaşabilen palamutlar, boylarına göre adlandırılmaktadır. Açık denizlerde üremeyi tercih eden bu balıklar, soğuk sularda üremektedir ve tek seferde beş yüz bin ile milyonlar arasında yumurta dökmektedir.

 

Genellikle 60-65 santim arasında olan torik, palamudun büyüğüdür ancak peçuta balığının küçüğüdür. Çocuklarda ve gençlerde boy uzamasını en olumlu şekilde etkileyen torik, içerdiği farklı vitaminler sayesinde bir hayli faydalıdır. Türkiyede Balık Ağı Üretimi ile en nitelikli ağlara sahip olabilirsiniz.

 

Örneğin torik ağı, torik balığının en iyi biçimde avlanmasını sağlayarak zarara girilmesini önler ve nitelikli ipliklerden üretildiğinden kopma ve sökülme olasılığı en az seviyededir. Avlanmak için özel olarak üretilen bir hayli nitelikli ağlar, en zorlu koşullarda bile niteliğini göstererek verimli avlanmaları sağlamaktadır. Çeşitli yöntemler ile pişirilebilen bu balık, içerisinde sağlığa faydalı pek çok faydalı madde içermektedir. Özellikle A ve D vitamini açısından zengin olan bu balık türü, pek çok açıdan da yarar sağlamaktadır.

 

Kış aylarında bolca yağ barındıran bu balıklar, bu dönemlerde genelde derin yerlerde yaşamlarını sürdürürler. Torik ağı, av yasağı olan dönemlerde avlanılmamalı ve üremelerine izin verilmelidir. Av sezonu öncesi tutulan balıklar hem küçük olmakta hem de küçük balıklar alıkonulduğunda türün soyu tehlike altına girmektedir. Avlanmada en önemli öğelerden bir tanesi olan av mevsimine uyma kuralı, doğadaki bütün canlılarda geçerlidir ve bu kurallara uyarak gelecek nesillere de canlı türü bırakılmaktadır. Türkiyede Balık Ağı Üretimi en nitelikli ağları üreterek müşterilerine mükemmel hizmet vermektedirler. Firmamız da bu üretim ağında önde gelen sektörlerdendir. Ağ üretimimizde kullandığımız bütün malzemeler son kalite malzemelerdir. 

 

Hızlı İletişim : 0212 426 71 71 

Yorum yazınız