Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Balık Ağları

Tatlı ve tuzlu sularda balık avlamak için oluşturulan çok farklı ağlar bulunmaktadır. Bu ağlar tercih edilirken özellikle avlanacak olan balık cinsi göz önünde bulundurulmalıdır. Balık avlamada etkili araçlardan olan balık ağları balık sürüsü üzerinde etkilidir. Olta yardımı ile tutulacak balık sayısı kısıtlı olurken bu tip ağlar genişlik ve uzunlukları kapasitesinde balık avına imkan tanır. Özellikle tekne üzerinden balık avlama noktasında kolaylık sunan bu ağların imalatında genel olarak poliamid ya da polietilen gibi maddeler kullanılmaktadır. Ağların iplik özellikleri, göz büyüklükleri balık türüne göre değişmekle birlikte ağlarda bulunan büküm sayısı da dikkate alınmalıdır.

Balık Ağlarında Aranması Gereken Özellikler

Balık ağları sürekli olarak kullanılacağından dolayı suya dayanıklı olmalıdır. Tatlı ve tuzlu suların yapısı farklı olacağından dolayı ağlar bu sularda uzun ömürlü bir performans sergilemelidir. Ayrıca büküm sayısı, kuvveti, ağın ağırlığı da dikkate alınması gereken özellikler arasındadır. Kayık ve kıyı balıkçılığına elverişli olan balık ağları firmamızca kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Balık avlanacak olan suyun derinliği, suyun yapısı gibi faktörler de göz önüne alınarak ağ sipariş verilmelidir. Ayrıca ağların belirli bir incelikte olması da önemlidir. Göz sayısı, ip kalitesi gibi özellikler dikkate alınarak balık ağları sipariş edilmelidir. Serpme ağlar olabileceği gibi çeşitlerine göre sabit ağlar, uzatma ağlar ve sürütme ağlar gibi farklı ağ türleri de bulunmaktadır. Derinlik, alan gibi faktörler doğrultusunda şekillenen modelleri tercih ederken dikkatli davranmak gerekiyor. Özellikle iç sularda her ağın uygun olmadığı dikkate alınarak hangi suda hangi ağ tipinin kullanacağı noktasında kararı Tarım ve Orman Bakanlığı vermektedir. Resmi Gazete’de yayınlanan genelgeler ile nasıl ki balık avı kısıtlanıyor ise ağ noktasında da bilgilendirme yapılmaktadır.

Balık Ağları Fiyatları

Balık ağları çok çeşitli olmakla birlikte ağ fiyatları modellere göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin palamut ve hamsi gibi balıklar için sürütme adı verilen ağ çeşidi kullanılırken çevirme ağların inci kefeli gibi balık türleri için uygun olduğu bilinmektedir. Firmamızdan balık türlerine göre ağlar hakkında bilgi alabilir ve hemen siparişlerinizi verebilirsiniz.

 

Hızlı İletişim : 0212 426 71 71 

Yorum yazınız