Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Çinekop Ağı

Çinekop balığı lüfer balığının bir küçük versiyonu olarak da bilinmektedir. Ülkemizde balık ticaretinde en önemli balıklardan bir tanesidir ve avı oldukça fazla gerçekleştirilir. Çinekop ağı sade uzatma ağı olarak bilinmektedir. Çinekop balığı içerisinde bol miktarda A vitamini barındırmaktadır. Kalp ve damar rahatsızlıkları üzerinde faydası bulunmaktadır. Kalp ritmini düzenleyerek kalp krizine karşı koruyucu etkiye sahiptir. Bu nedenle ülkemizde oldukça fazla tüketimi gerçekleştirilmektedir. Ticaret gemilerinin de sık sık avını gerçekleştirdikleri balıklardır.

 PA monofilament veya multifilament materyallerden üretilmektedir. Monofilament ağların çapı 0.30 mm ve 46 mm TGB, multifilament ağlar ise 210 d/3 numara ip kalınlıklarında ve 46 mm TGB'ndadır. Donam faktörü 0.68'dir. Çinekop balıklarının ülkemizde en fazla görüldüğü alan Marmara Denizi ile Karadeniz bölgesidir. Bu balıkların göçü Eylül ayında başlar, Ekim ayına kadar sürer. Bu nedenle mevsimsel anlamda eğer çinekop avı gerçekleştirmek istiyorsanız dikkat etmelisiniz.

 

Kaliteli Çinekop Ağı

Çinekop ağı ve genel olarak balık ağları, gerek tatlı gerek tuzlu su ile oldukça fazla temas halinde olduklarından balık ağlarının kaliteli üretilmeleri gerekmektedir. Kaliteli balık ağı öncelikle mukavemetli ipliklerden üretilmelidir. Böylelikle uzun süre su ile temas eden balık ağları kısa vadede hasar almamakta ve maddi açıdan zorluk çıkarmamaktadır. Balık avlama konusu oldukça dikkate alınması gereken ve doğru yapılması gereken bir iştir. Kaliteli ve mukavemeti yüksek bir ağ almanız bu durumda hem korumalı hem de uzun yıllar kullanma garantisi sağlayacaktır. Genel olarak ağlar genel bir kategoride sıralansalar da bazı durumlarda ağların kategorileri sık olarak değişmektedir. Bunun en birincil sebeplerinden bir tanesi balık çeşitlerinin değişmesidir. Çünkü bazı balıkların genel kütleleri ve genel durumları değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Çinekop Ağı Fiyatları

Çinekop ağı fiyatları ve diğer tüm balık ağlarının fiyatları öncelikle ölçülerine göre değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra seçtiğiniz balık ağı türünün üretiminde kullanılan malzemelerin piyasa fiyatına göre de balık ağlarının fiyatları değişebilmektedir. Bu nedenle öncelikle hangi balık türünü avlayacağınızı ve av bölgenizi belirlemelisiniz. Sonuç olarak edinmeniz gereken ağ çeşidi ortaya çıkacaktır.

 

Hızlı İletişim : 0212 426 71 71 

Yorum yazınız