Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Kupa Balığı Ağı

Kupa balığı ağı, kupa balığı avında kullanılan özel bir ağ çeşididir. Altınkuşak olarak da bilinen kupa balığı, ılıman ve sıcak denizlerde yaşamını sürdürmektedir. Ülkemizde Akdeniz, Marmara ve Ege bölgesinde bulunmaktadır. Boyları 15-25 ve en fazla 35cm olarak değişebilmektedir. Balık yavruları, yosunlar ve kabuklularla beslenmektedirler. Üremelerini bahar sonunda gerçekleştirmektedirler. Karagöz ve çitari ile aynı türdelerdir. Kupa balığı Ege sahillerinde, özellikle Foça’dan Edremit Körfezi’ne kadar geniş bir alanda bolca avlanan bir balık türüdür. Yüzeye ve sahile yakın sığ suları sevmesi olta avcılığı ile yakalanmasını mümkün kılmaktadır. Ticari açıdan da oldukça önem arz eden bir balıktır.

 

Kupa Balığı Avı

Kupa balığı ağı ile kupa balığı avı oldukça basittir. Kupalar (kupes) gezgin bir balık olsa da Karadeniz’de bulunmaz. Marmara’da Erdek ve Bandırma körfezlerinde ve Çanakkale
Boğazı’nda bol miktarda bulunmaktadır. Etinin lezzeti balığın yaşadığı deniz dibine göre değişir. Eğer denizin dibi çamurluysa etinde bu çamurun kokusu hissedilmektedir ve bu durumda hiçbir değeri kalmamaktadır. Daha çok ot, yosun ve planktonla beslenirler. Kayaların üzerine yapışan koyu kahverengi ve yeşil renkli otları oldukça çok severler. Ağlarla değil yüksek akıntılı yerlerde oltanın ucuna bu otları sarıp yakalamak da mümkündür. Yakalandığında tazeyken temizlenmesi ot kokmamasına yardımcı olmaktadır. Ot obur olduğu sonucu çıkarılırsa da oltadaki yeme açgözlülükle saldırışı göz önüne alındığında onun aynı zamanda küçük balıklar ve kabuklularla da beslendiğinden şüphe edilmemektedir. Bu nedenle beslenme alanları oldukça geniştir.

 

Kupa Balığı Ağı Fiyatları

Kupa balığı  ağı fiyatları genel olarak firmadan firmaya değişir. Fakat ölçüler fiyat belirlemede en önemli unsurlardandır. Bir balık ağı seçimi yaparken mutlaka firma kalitesine önem vermelisiniz. Firma referansları bu konuda oldukça önemlidir. Uzun süre su ile temas eden balık ağlarının kısa zamanda aşınmaması maddi açıdan önemlidir.  Mukavemetli ipliklerden üretilen kaliteli balık ağları kısa zamanda aşınmayarak uzun vadeli bir kullanım imkanı sağlamaktadırlar. Kaliteli balık ağları her türlü su ve dış etkenlere karşı dayanıklı bir biçimde kullanım sağlamaktadır. Bu nedenle kaliteli ağlarla balık avı gerçekleştirmeniz daha işlevseldir.

 

Hızlı İletişim : 0212 426 71 71 

Yorum yazınız