Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Ara
Filtreler

Levrek ağı

Levrek ağı özellikle de balıkçılık işi ile ilgilenen kişiler tarafından sık olarak tercih edilmekte. Balıkçılık geçmişten bu güne gelen mesleklerimizden sadece biridir. Tabi bu meslek bazı kişiler tarafından hobi olarak da sık oalrak tercih edilmektedir. Tercih ve talepler her ne olursa olsun balık ağlarının faydaları oldukça fazladır. Özellikle kış aylarında balık sezonun açılması ile balık ağları satışında ki talep ve istekler oldukça büyük artış gösterir. Tabi yaz aylarında alınıp kışa hazırlık yapanların sayısıda oldukça fazladır. Balık ağları diğer balık avlama ürünlerine göre çok daha yararlıdır. Bunun nedeni ise ağın boyutları büyük olmakla birlikte birden fazla balığın anında ağda olmasını sağlar. Tabi balık ağı seçerken dikkatli olmanız gereken bazı konular vardır. Bu konuşardan en önemli olanı avlayacağınız balığın türüne göre balık ağı seçmeniz oldukça önemlidir. 

Balık ağları kaç çeşide ayırlır?

Balık ağları içlerinde bir çok çeşit ve modele ayrılmaktadır. Bu neden ile tercih ettiğiniz balık ağında dikkatli olmanız oldukça önemli bir konudur. Fakat genel bir sıralama yapacak olursak;

-Levrek ağı

-Torik ağı

-İstavrit ağı

-Kefal ağı

-Hamsi ağı

ve buna benzer bir çok balık ağı bulunmaktadır. Bu ağların genel tercih edilme yerlerine bakacak olursak ise karşımıza sık olarak balıkların sık bulunduğu karadeniz bölgesi gelir. Balıkçılar özellikle de kış aylarında ava çıkarak balıkçılık mesleğini ilertmek adına bu avları gerçekleştirip paralarını bu sayede kazanmaktadırlar. Tercih ve talepler esnasında dikkatli olmanız en önemli konulardan biri ise saf dışında üretilen ağ ve buna benzer ürünleri tercih etmemeniz gerektiğidir. Balık Özellikle insan sağlığı adına eşsiz bir vitamin ve kış aylarında doğal ilaç niteliğine geçer. Bu nedenle özellikle çocuklu aileler çocuklarının gelişimi adına balık ve ürünlerini sık olarak tercih etmektedirler. 

Balık ağı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Balık ağı seçerken dikkatli olmanız gereken en önemli detay Tercih etmiş olduğunuz firmanın kalite bakımından belirli bir kaliteye ulaşmış olması ve ürünlerinin de aynı kaliteye ulaşmış olması gerektiğidir. Biliyorsunuz ki teknoloji nefes almadan her geçen gün farklı bir sistem çıkartmakta. Bu ise piyasa üzerinde bazı dolandırıcıları çoktan ayağı kaldırmış vaziyette. Bu neden ile tercih yaparken oldukça dikkatli olmanız gereklidir. Ve bu konulara uygun hareket etmeniz oldukça önemli konular arasındadır. Detaylı bilgi,soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

 

Yorum yazınız
Yorumlar
19.5.2020 23:02
Ayvalıkta yaşıyorum olta levrek avcısıyım levrek ağı yaptırmak istiyorum maliyeti bilgilendirirseniz sevinirim