You have no items in your shopping cart.
Search
Filters

Torik Ağı

Ülkemizde uzun yıllardır profesyonel bir şekilde yapılan ve birçok insanın tek gelir kaynağı olan balıkçılık, her geçen gün ilerlemekte ve güzel işlere imza atılmaktadır. Farklı balıkları avlamak için kullanılan birçok ağ çeşidi bulunmaktadır. Torik ağı da bunlardan biridir.


Özellikle ülkemizde yapılan bilinçsiz ve yasadışı avlanmalar balıkların soyunu tüketmekte ve olumsuz birçok sonuca sebep olmaktadır. Genellikle Eylül ayında kalkan av yasağı, beraberinde bereketli ve oldukça verimli avları da getirmektedir. Her geçen yıl, bilinçsiz avlanma sonucu ortaya çıkan verimsiz avlanma da çoğu zaman gözler önüne serilmektedir.


Yavru balıkların yakalanarak, soyun devam etmesini engellemek en büyük bilinçsizlik örneğidir. Küçük balıkların avlanması ve dolayısıyla soyun devam etmesini engellemek, gelecek nesillerin oluşmamasına ve dolayısıyla hiçbir büyük balığın kalmamasına sebep olmaktadır.

Torik ağı, bu bilinçsiz balıkçılığın dışında kalarak, tekne balıkçılığı ve trol balıkçılığında kullanılabilmektedir. Torik ağlarının bazılarında fanya bulunmaktadır. Bu fanyanın amacı büyük olan torik balıklarının ağ arasından çıkıp gitmesini engellemektir.
Ağ çeşitlerinin fazla olması, balık çeşitliliği ile doğru orantılıdır. İrili ufaklı birçok balık çeşidi olması sebebiyle ağların aralık ölçüleri ve boyları farklılık gösterebilmektedir.


TORİK AĞI FİYATLARI


Torik ağı fiyatları, sezon içi ve sezon dışında değişebilmekle beraber genellikle aynı oranlarda seyretmektedir. El yapımı ve fabrika yapımı ağ fiyatları genellikle farklı olmakla beraber kalite açısından da farklılıklar gözlenebilmektedir.
Küçük ve büyük ağ aralıkları ile ölçülerde değişiklik yapabileceğiniz bu ağlar, istediğiniz ölçülerde üretilerek kaliteli hizmet çerçevesinde sizlere teslim edilmektedir.


Torik ağı çeşitli renk ve ölçülerde bulunabilir ve en iyi av kalitesini hiç uğraştırmaksızın sizlerin hizmetine sunmaktadır. Torik ağı büyük ölçülerde olabildiği gibi küçük ölçülerde de üretilebilir. İsteğiniz üzere üretilebilen bu ağlar, en iyi şekilde kullanım imkanı sunmaktadır.


Özellikle de son yıllarda balıkçılık mesleğinin ilerlemesi ve bu mesleğe olan ilginin artmasıyla el işçiliği ile üretilen ağlar daha çok rağbet görmekte, ancak el işçiliğinin çok fazla olması sebebi ile fiyatlar da biraz yüksek olup kalite farklılığı gözle görülebilmektedir.

Leave your comment
Blog archive